Konferencja „Zaburzenia depresyjne. Formy pomocy. Zapobieganie następstwom”

sloneczniki-4-300x199Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego 20 października o godz. 11.00 w Sali Kryształowej Pałacu w Zaborze odbędzie się konferencja „Zaburzenia depresyjne. Formy pomocy. Zapobieganie następstwom” na temat zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży.- Zdiagnozowaliśmy, że Lubuskie ma w Polsce największą liczbę samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Dlatego warto i trzeba rozmawiać na ten temat – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, która objęła to wydarzenie patronatem.

Zdrowie psychiczne jest istotą funkcjonowania na każdym etapie życia człowieka, od dzieciństwa poprzez młodość, dorosłość aż do starości. Depresja nie wybiera, może dotknąć osoby w każdym wieku, niezależnie od statusu, czy sytuacji życiowej. Chorzy z obawy przed stygmatyzacją i odrzuceniem cierpią w samotności. Dlatego tak ważne są wszelkie inicjatywy, w tym informacyjno-edukacyjne, dzięki którym możliwe jest poznanie i zrozumienie choroby.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października. Jego historia sięga roku 1992, kiedy to za sprawą Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego po raz pierwszy ustanowiono dzień, którego celem jest zwrócenie uwagi na problematykę zdrowia psychicznego oraz pomoc osobom cierpiącym z powodu zaburzeń psychicznych.

Organizatorem konferencji jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze

Zaproszenie na konferencje (1)

 

Comments Closed