Aktualnosci
Relacja z warsztatów (S)PRAWNE NGO W GORZOWIE WLKP

Takie spotkania sprawiają, że nabieramy energii do dalszych działań”- Tymi słowami podsumowała wczorajsze spotkanie jedna z uczestniczek warsztatów. Tym razem odwiedziliśmy Gorzów Wlkp. w ramach akcji (S)PRAWNE NGO.

W XIX wiecznej Willi Pauckscha, odbyły się warsztaty z zakresu księgowości, pozyskiwania funduszy oraz prawnych podstaw działania organizacji pozarządowej.

W romantycznym, walentynkowym nastroju 47 przedstawicieli ngo mogło nie tylko pogłębić swoją wiedzę ale i rozwiać wątpliwości dotyczące codziennego funkcjonowania organizacji pozarządowej.

Zdjęcie
Dodał: Admin, dnia 20.02.2013, 13:10


(S)PRAWNE NGO w Gorzowie WielopolskimSerdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach (S)Prawne NGO, które tym razem odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim. Szczegóły znajdą Państwo w ulotce poniżej.

ulotka
Dodał: Admin, dnia 05.02.2013, 13:31


Podziel się 1%

Wszystkim naszym sympatykom przypominamy, że jako Organizacja Pożytku Publicznego Lubuskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej może pozyskiwać 1%.
Jeśli chcesz przekazać swój 1% na wsparcie organizacji programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, działanie grup terapeutycznych, poradnictwo dla ofiar przemocy i osób współuzależnionych - wystarczy w zeznaniu podatkowym w polu 124 wpisać nazwę Lubuskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej, natomiast w polu 125 nasz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: 0000052465.
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.
Ponadto od tego roku mogą Państwo wesprzeć naszego podopiecznego Macieja, który cierpi na porażenie czterokończynowe. W tym celu należy w swoim zeznaniu podatkowym poza naszym nr KRS i nazwą stowarzyszenia dopisać "Cel- na Maćka".
Więcej informacji o Macieju w załączonej ulotce.
ulotka

Dodał: Admin, dnia 06.12.2012, 13:30


Zakończenie szkoleń: „Aktywna Socjoterapia” i „Dogoterapia”
W okresie od 21 sierpnia do 28 listopada Lubuskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej realizowało szkolenia: „Aktywna Socjoterapia” i „Dogoterapia” skierowane do młodzieży (18-25 lat) w ramach projektu „Aktywność i wiedza”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 6.1.1 POKL).

Szkolenia obejmowały:
-warsztaty poszukiwania pracy,
-30h szkolenia merytoryczne,
-miesięczny wolontariat związany z tematyką szkolenia,
-opracowanie Indywidualnych Planów Działania,
-wsparcie doradcy wolontariuszy.


Monika: „Każdego dnia uczymy się nowych rzeczy, odkrywamy siebie na nowo i przez to nabywamy doświadczeń, które spełniają kluczowe role w naszym życiu.”
Dodał: Admin, dnia 04.12.2012, 12:51


(S)PRAWNE NGO- Relacja z pierwszych warsztatów28.11.2012 o godzinie 16.00 rozpoczęliśmy pierwsze warsztaty w ramach akcji (S)PRAWNE NGO. W „andrzejkowej” atmosferze, w galerii BWA w Zielonej Górze, uczestnicy spotkania wzięli udział w trzech panelach warsztatowych:

1. księgowość w organizacji pozarządowej, prowadząca Dorota Zubko
2. pozyskiwanie funduszy, prowadząca Agata Fogel
3. formalne prawne obowiązki organizacji, prowadzący Bartosz Bocheński.

Dodatkowo, podczas spotkania gościliśmy wiceprezesa Zachodniej Izby Przemysłowo- Handlowej Krzysztofa Romankiewicza, który udzielił praktycznych rad na tema współpracy organizacji pozarządowych z szeroko pojętym biznesem.W spotkaniu wzięło udział trzydziestu dwóch przedstawicieli organizacji pozarządowych, głównie z terenu miasta i gminy Zielona Góra.Całość spotkania poprowadził dyrektor projektu L3 Leszek Masklak.
Dodatkową atrakcją były wróżby andrzejkowe, które prowadzono podczas rejestracji uczestników- wszystko po to, by w jak najprzystępniejszej formie mówić o kwestiach kluczowych dla sprawnie działającej organizacji. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał w prezencie publikację dotyczącą funkcjonowania ngo.

Relacja z warsztatów do odsłuchania w Radiu Zielona Góra tutaj

Warsztaty (S) PRAWNE NGO, będziemy prowadzić w każdym mieście powiatowym województwa lubuskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Akcja objęta Honorowym Patronatem : Senator Helena Hatka, Senator Stanisław Iwan, Senator Robert Dowhan, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, Wojewoda Lubuski Marcin Jabłoński, Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan.

Zdjecia z akcji


Dodał: Admin, dnia 04.12.2012, 12:49


Zakończenie szkolenia „Asystent rachunkowości”
26 października Lubuskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej zakończyło realizację szkolenia „Asystent rachunkowości” (sierpień-październik 2012) w ramach projektu „Aktywność i wiedza”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 6.1.1 POKL).
Dodał: Admin, dnia 05.11.2012, 10:40


Mieszkańcy Miasta Zielona Góra sami decydująTo pierwsza tak inicjatywa w historii miasta. Od 18.10.2012r. mieszkańcy Zielonej Góry mogą sami zdecydować na co zostaną przeznaczone środki budżetu miasta w 2013 roku.

Glosować można na 5 spośród 117 wniosków budżetu obywatelskiego.

Czy będzie do budowa placu zabaw? Czy winda osobowa na wiadukcie przy ul. Sulechowskiej? A może przebudowa chodników?

Sam zadecyduj!

Link do glosowania

Dodał: Admin, dnia 23.10.2012, 12:02


Wsparcie dla stowarzyszenia "Nasze Zatonie"Dzięki naszemu wsparciu doradczemu Stowarzyszenie "Nasze Zatonie" wydało publikację „Zatonie ma w sobie coś magicznego, co odróżnia je od innych miejscowości w okolicy” ( Sokorulski J., Zatonie. Ślady historii, Zielona Góra 2012). Dziękujemy serdecznie za miłe słowa we wstępie publikacji i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie w dalszym ciągu układała się w tak pomyślny sposób.

Zarząd LSPS

Podziekowanie

Pkladka publikacjiDodał: Admin, dnia 23.10.2012, 11:57


(S)PRAWNE NGO

Przedstawiamy nową akcję Lubuskiego Stowarzyszenia Profilaktyki Społecznej, która będzie realizowana w ramach projektu L3-Lubuskie Centrum Trzeciego Sektora.
Adresatami akcji są wszystkie lubuskie organizacje pozarządowe. Głównym jej założeniem jest przekazanie i promocja obowiązujących przepisów (obowiązek posiadania nr NIP, REGON czy prowadzenie pełnej księgowości) a z drugiej strony pokazanie korzyści płynących z przestrzegania prawa (możliwość pozyskiwania dotacji, większe możliwości działania, brak problemów względem urzędów skarbowych czy organów kontrolujących).

Patronat akcji

Patronat akcji

Patronat akcji

Patronat akcji

Dodał: Admin, dnia 12.10.2012, 12:14


LSPS na Tygodniu Bliskości w Zielonej Górze
Lubuskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej zostało zaproszone do poprowadzenia zajęć edukacyjnych dla rodziców z dziećmi w ramach Tygodnia Bliskości.

Czas, który rodzice spędzają z dziećmi na zabawie jest jedną z większych wartości jakie można dać swojej córce lub synowi. Zabawa jest elementarnym składem procesu wychowawczego, który dokonuje się na każdym kroku dorastania młodego człowieka. Dlatego też tak ważne dla nas jest, aby uzmysłowić opiekunom, jak istotne dla przyszłego systemu wartości oraz psychiki młodego człowieka jest wspólne spędzanie czasu z nim.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z zabawy chustą animacyjną które zorganizowaliśmy dla dzieci i rodziców.


Dodał: Admin, dnia 11.10.2012, 10:20<< 1 z 13 >>