Kursy online dla seniorów z całej Polski w ramach „Akademii Seniora Sovo”

5 stycznia 2022 r. wystartowała druga edycja cyfrowej „Akademia Seniora Sovo”. Wspólne przedsięwzięcie Fundacji Pro-Cultura oraz Fundacji Zaczyn i Fundacji AgeHub to cykl kilkudziesięciu zajęć edukacji cyfrowej otwartych dla osób 55+ z całej Polski.

W zajęciach może wziąć każda osoba 55+, która wejdzie na stronę akademii tj. Akademia Seniora – Radio Sovo. 

Zaplanowano zajęcia na temat m. in.: obsługi komunikatorów audio-video, ściąganiu przydatnych aplikacji na telefon, obsługi narzędzi google na smartfona, dokonywania e-płatności, fotografii za pomocą smartfona, ściąganiu audio i e-booków czy bezpieczeństwu w sieci. Udział w zajęciach jest bezpłatny i każda osób 55+ może wziąć w nich udział bez żadnych ograniczeń.

Wybrać można jedne, kilka lub wszystkie 10 zajęć, które odbywać się będą w kolejne styczniowe wtorki, środy i piątki godzinach 9.00-12.00. By wziąć udział w zajęciach nie jest konieczne instalowanie jakiegokolwiek oprogramowania. Po zarejestrowaniu się na zajęcia uczestnik otrzyma linka do zajęć realizowanych na polskojęzycznej platformie. Po kliknięciu będzie możliwy udział w warsztacie prowadzonym przez trenera.

W jaki sposób można wziąć udział?

Wystarczy wejść na stronę i uzupełnić formularz rejestracyjny:

https://radiosovo.pl/akademia-seniora/

 

Comments Closed